Мікроскоп
Пристрій, який доводить свою корисність протягом кількох століть, дозволяє багаторазово візуально збільшувати досліджуваний об’єкт – мікроскоп. Завдяки властивостям мікроскопа, людина має можливість вивчати не лише склад, а й структуру найдрібніших часток, роблячи все нові відкриття в галузях хімії, біології, мікробіології, фізики, мікроелектроніки, виробництва годинників, ювелірних виробів, ліків тощо. Тобто, це ключовий інструмент для юних дослідників, молодих науковців у різних галузях, а також великих організацій та інститутів.
Що таке мікроскоп і як він влаштований
Тим, хто хоче придбати цей прилад, важливо розуміти його принцип роботи і складові. Навіть найпростіший мікроскоп зазвичай включає в себе:
- Окуляр – через який спостерігає дослідник.
- Об’єктив – систему лінз для збільшення об’єкта дослідження.
- Конденсор – систему, що збирає світлові промені.
- Предметний столик – на якому розміщується матеріал для дослідження.
Більшість сучасних моделей оснащені дзеркалами та штучним освітленням. Існує декілька типів мікроскопів:
- Шкільний мікроскоп – прості моделі для гістологічних і морфологічних досліджень, вивчення мінералів, бактерій та мікроорганізмів.
- Фото – з можливістю підключення до фотокамери або комп’ютера для фотографування.
- Металографічні мікроскопи – для вивчення металів і сплавів.
- Цифрові – з високою роздільною здатністю і можливістю великого збільшення.
- Дитячі мікроскопи – спрощені моделі для дітей. Це прилади з різними параметрами і якостями, які є чудовим подарунком для юного і допитливого іменинника.
Сучасна оптична промисловість також випускає мініатюрні мікроскопи на батарейках, які незамінні для колекціонерів, мікробіологів, ювелірів та інших фахівців. Вони легко поміщаються в кишені і, незважаючи на компактні розміри, здатні якісно збільшувати досліджувані об’єкти.
Класифікація мікроскопів
Існує кілька класів мікроскопічних апаратів на різний бюджет:
- Перший клас – прості моделі без освітлення і фокусування з збільшенням від 40 до 1000 разів.
- Другий клас – з регулюванням світла, фокусу та збільшенням до 1500 разів.
- Третій клас – для медичних установ з масштабуванням до 2000 разів і освітленням.
- Четвертий клас – дорогі моделі з високим рівнем збільшення до 50000 разів і більше, призначені для великих організацій і інститутів.
В інтернет-магазині “Профоптика” представлені моделі від провідних оптичних компаній світу за різними цінами, і можна придбати будь-який із представлених варіантів. Досвідчені консультанти допоможуть вибрати відповідну модель, враховуючи фінансові можливості, вимоги і побажання покупця. Доставка замовленого товару здійснюється в будь-який регіон України протягом двох днів.